Reseller Hosting ve Normal Hosting Arasındaki Fark Nedir ?

Merhaba,

Bugün birlikte normal web hosting ve reseller hosting arasındaki fark nedir bu konu üzerinde duracağız.

Normal web hosting üzerinde 1’den fazla site ekleyemeyiz. Sadece addon domain özelliği sayesinde 1’den fazla site ekleyebiliriz.

Fakat addon domain özelliği ne yazık ki bazı durumlarda bizim için yeterli olmuyor. Addon domain özelliğini kullandığımız zaman bize verilen kaynak limitlerini daha çabuk tüketebiliyoruz. Bu yüzden Cpu aşımı veya yetersiz kaynak kullanımı peşimizi bırakmıyor.

Ancak reseller hosting kullandığımız zaman birden fazla web hosting hesabı açabiliriz.

Açtığımız tüm sitelerin kaynak limitleri birbirinden ayrı olacağı için Cpu sorunu olmayacaktır.

Bu durumda reseller hosting alarak kaynak limitlerimizi daha verimli kullanabiliriz demek yanlış olmaz.

Addon domain özelliğini kullanarak açtığımız sitelerin dosyaları aynı dizinde yer alacaktır. Bu nedenle virüs problemi ile karşılaştığımız zaman tüm sitelerimiz zarar görecektir.

Fakat reseller hosting kullandığımız zaman açtığımız web hosting hesaplarına bulaşacak virüsler sadece ilgili sitemizi ilgilendirecek diğer sitelerimiz zarar görmeyecektir. Site dosya güvenliği için reseller hosting kullanmak bizim için faydalı olacaktır.

Ayrıca reseller hosting kullanarak ufak çaplı hosting satışı yapabiliriz. Bu işlemi bize özel bir panel üzerinden çok kolay yapabiliyoruz. Panelimiz sayesinde açmış olduğumuz hostingleri geçici olarak kapatabilir veya tamamen silebiliriz.

Eğer ki bir hosting firması açmak istiyorsak reseller hosting bizim için ilk adım olabilir. İşimizi geliştirdikten sonra çok kolay hesaplarımızı sunucu servislerine aktarabiliriz.

Reseller hosting üzerinde teknik desteğimizi hizmet aldığımız hosting firmasından sağlayabiliriz. Bu sayede kısa zamanda hosting sektörü hakkında bilgi sahibi olabilir ve kendi işimizi kurabiliriz.

Reseller hosting aldığımız zaman daha az ücret ödeyerek daha çok site açabiliriz.

Çok sitemiz varsa veya web tasarım işi yapıyorsak reseller hosting almamız gerekir.

Kısacası reseller hosting bizim için biçilmiş kaftan 😉

Bol trafikli günler dilerim.

Bay Çita

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir