Linux cPanel Üzerinde Hosting Taşıma İşlemi

Merhabalar,

Bazen hosting firması değiştirdiğimiz zaman bazense bir web sitesini devir aldığımızda hosting taşıma işlemi yaparız. Peki hosting taşıma işlemi nasıl yapılır bu konuda bilgimiz yoksa bu makalemiz sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz.

1. ADIM: Eski Hosting hesabımıza Filezilla ( FTP programı ) ile bağlanıyoruz. Daha sonra public_html klasörünü Bilgisayarımızın masaüstüne kopyalıyoruz.

2.ADIM: Eski Hosting firmanızın cPaneline bağlantı sağlayarak phpMyAdmin alanına giriş sağlıyoruz. phpMyAdmin üzerinden Web sitemize ait SQL dosyasını Dışa Aktar işlemi ile Bilgisayarımızın masaüstüne indiriyoruz.

3.ADIM: Yeni Hosting hesabımıza Filezilla ( FTP programı ) ile bağlanıyoruz. Daha sonra Bilgisayarımıza indirdiğimiz public_html klasörünün içinde yer alan tüm dosyaları seçiyor ve Yeni Hosting hesabımızın public_html klasörünün içerisine atıyoruz.

4.ADIM: Aktarım işlemleri bittikten sonra Yeni hosting hesabınızın cPaneline bağlantı sağlıyoruz. Daha sonra 1 ADET MYSQL veri tabanı oluşturuyoruz.

 

5.ADIM: phpMyAdmin alanına giriş yapıyoruz daha sonra yeni açtığımız MYSQL veri tabanına giriş yaparak İçe aktar kısmına giriyoruz. Daha önce indirdiğimiz SQL dosyasını seçerek yüklüyoruz.

 

6.ADIM: En son işlem olarak yeni hosting hesabınıza FTP ile giriş yaparak kullandığınız scirptin VERİ ATABANI AYAR PHP dosyasını açıyoruz ( Örnek: WordPress: wp-config.php ) ilgili ayar dosyasına yeni oluşturmuş olduğumuz MYSQL Veri tabanı bilgilerini eksiksiz bir şekilde giriyoruz.

İşlem bu kadar taşıma işlemimiz tamamdır 🙂 Web sitenize giriş yaparak kontrol ediyoruz eğer ki sitenizde Veri tabanı sorunu varsa ayar dosyanızda yer alan bilgilerin doğru olup olmadığına emin olmalısınız.

Taşıma işleminizi yapamadıysanız sitemiz üzerinden DESTEK PAKETİ-1 paketimizi alabilir ve sitenizin taşınmasını sağlayabilirsiniz. https://www.anindahosting.com/ek-hizmetlerimiz.html

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir