İnternet Üzerinde Yeni Başlayan Birisi Olarak Ne Yapabilirim ?

Merhaba,

Artık günümüzde bir lokanta açmak yerine lokantaya yapacağımız yatırımı web üzerinde değerlendiriyoruz. Üstelik sadece zaman ve bilgi ile finansal yatırım yapmadan kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Peki bu yatırımı nereye ve nasıl yapabiliriz bu makalemizde sizlere bu konuda bilgi sunacağız. Öncelikle şunu ifade etmemiz gerekirse emek harcamadan belli bir zamanda tabiri caizse pişmeden maalesef başarılı bir girişimci olamayız.

İnternet ortamında yeni başlayan birisi olarak ilgi duyduğunuz alanda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz. Fakat ilgili duyduğunuz bir alan yoksa bu makalemizde size ilgi duyacağınız fikirler sunabiliriz. O zaman buyrun başlayalım…

1- Photoshop ( Grafik )

Bütün iş alanlarında işinizi görecek ve kendinizi kısa zamanda geliştireceğiniz bir uğraş bir meslek gurubu diyebiliriz.

Webmaster forumları üzerinde kendinizi geliştirdikten sonra Logo – Banner – Grafik tasarım – Arayüz tasarım işleri yaparak para kazanabilirsiniz.

Günlük ortalama 200 TL ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Artık günümüzde her iş alanında size tasarım işi verecek ve devamlı sizinle çalışacak firmalar mevcuttur.

2- CSS – HTML 

Gelelim bundan sonra kendimizi hangi alanda geliştireceğimize. Photoshop konusunda iyi bir yere geldikten sonra CSS – HTML alanında kendimizi geliştirebiliriz. Bu sayede + 1 gerekli bir bilgiye sahip olacağız.

Bu konuda kendinizi geliştirdiğiniz zaman artık psd olarak hazırladığınız ara yüz tasarımlarınızı HTML ve CSS olarak dökebilirsiniz. Bu işlemide öğrendiğiniz zaman hem çizim hemde döküm üzerinden ciddi para kazanabilir ve iş alabilirsiniz.

Yeni başlayan bir kişi olarak bu 2 yöntem üzerine kendinizi geliştirmenizi önerebiliriz. Zamanla daha farklı alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz fakat ilk etapta bu 2 alanda kendinizi geliştiriniz.

Başka makalelerimizi okumak için Blog sayfamızı takip etmenizi önerebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir