DDos Nedir ? DDos saldırılarından Nasıl Korunabiliriz ?

DDos Nedir ? DDos saldırılarından Nasıl Korunabiliriz ?

Merhaba,

Bu makalemizde DDos saldırısı nedir ve DDos saldırısından nasıl korunabiliriz bunu anlatacağız.

Ddos ( Distributed Denial of Service ) saldırılarını tarif edecek olursak bir den fazla sahte bilgisayar ( sunucu ) üzerinden hedef bilgisayara ( web sitesi, sunucu ) yapılan saldırılardır.

Bu saldırılarda hedef sunucunun trafiğinden fazla trafik gönderilerek mevcut trafik alanı yoğun istek ile istilaya uğratılır. Bu sayede hedef sunucu saldırı boyunca kapalı kalması sağlanır.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bu saldırı türü web sitesi sahiplerini zor durumda bırakmaktadır. Peki bu saldırılardan web sitemizi nasıl koruyabiliriz makalemizde konuda hakkında bilgi sağlayacağız.

 

 

Yazılımsal Firewall Koruma !

CSF ( ConfigServer Security & Firewall ) Eklentisi ile bir nebze olsun küçük çaplı saldırılardan kendinizi koruyabilirsiniz. Fakat günümüzde web sitenize gelecek olan saldırılar daha yoğun olacağını düşünürsek ve bu yönteminde bir yere kadar sitenizi koruyacağını unutmayınız.

 

 

CloudFlare Firewall Koruma !

Bir diğer koruma yöntemi ise CloudFlare firmasının sağlamış olduğu hizmettir. Bu koruma ÜCRETSİZ bir koruma olduğu için tam anlamı ile koruma sağlamamaktadır. Fakat basit olarak web sitenize gelecek olan saldırıları engellemektedir.

 

DDos saldırısı yapan kişiler için CloudFlare ÜCRETSİZ paketi yeterli değildir. İnternet üzerinde CloudFlare üzerinde sağlanmış olan korumayı geçmek için birçok yöntem bulunmaktadır.

 

Sitenize gelebilecek DDos saldırıları için tam anlamı ile koruma altında olmak için ücretli firewall hizmeti almanızı önerebiliriz.

 

 

 

ÜCRETLİ Firewall Koruma ! 

Yukarıda yer alan tüm koruma yöntemlerinden daha etkili ve kesin çözüm ücretli firewall hizmeti almaktır.  www.anindahosting.com Firmamızdan ücretli ddos koruma hizmeti alabilirsiniz.

 

 

 

Firmamız Layer 3 – Layer 4 – Layer 7 türünde gelecek olan tüm saldırıları %99 engellemektedir.  Firewall koruması olmayan bir web sitesine gelecek saldırılar 3 – 4 saat ve daha fazla sürede engellenecek ve web siteniz 3 – 4 saat kapalı kalacaktır.

Bu nedenle web sitelerinizin uzun süre kesinti yaşamaması için Firewall koruması almanız sizin için +1 avantaj olacağını unutmayınız.

 

 

Koruma Paketlerimizin Koruma Sağladığı Attack Türleri

HTTP(s) Header
HTTP(s) Post Flood
HTTP(s) Post Request
HTTP(s) GET Flood
Ping of Death
NTP Reflection
DNS Amplification
SSL Exhaustion
TCP Flood
ICMP Flood
Application Attacks
SYN Flood
UDP Flood
Zero-Day Attacks
Smurf Attack
Botnets
RAW Flood

 

 

Sizin ve Web Sitenizin İtibarı!

Web sitenize gelecek olan bir saldırı ile 3 – 4 saat ve daha fazla süre kesinti yaşayabilirsiniz. Bu kesintiler sizin ve web sitenizin itibarını düşürebilir. İtibarınızı kaybettiğiniz zaman kazancınız düşecek ve bir koruma maliyetinin belkide 10 katı kazancınızdan olacaksınız!

Sizde daha güçlü ve kesintisiz bir yayın için Ddos koruma hizmeti alabilirsiniz.  https://www.anindahosting.com/ddos-koruma-hizmeti.html Paketlerimizi bu linkten inceleyebilirsiniz.

 

Başka Bir Hosting Firmasından Hizmet Alıyorum Nasıl Koruma Kullanabilirim ?

Firmamızdan almış olduğunuz koruma hizmetini mevcut hosting firmanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koruma hizmetimizden herkes yararlanabilir üstelik kendi sunucularımız üzerinde aldığınız performansın aynısını alıyor olacaksınız.

Firmamız size 1 ADET korumalı IP adresi sağlayacaktır, bu korumalı IP adresini kendi firmanızda A kaydınıza girmeniz yeterli olacaktır.

 

Bol trafikli günler dileriz…

DDos Nedir ? DDos saldırılarından Nasıl Korunabiliriz ?” için bir yorum

  • 27 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:02
    Permalink

    Peki A kaydı ile yönlendirme yaparsak site genel olarak sizde görünecektir ama dosyalar hosting firmamız da site nasıl açılacak

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir